Батькам на замітку

Як допомогти дитині вивчити англійську мову
Дорогі батьки! Якщо ви хочете допомогти своїй дитині вивчити англійську мову, постарайтеся вписати наступні 10 правил у ваше повсякденне життя. Бажаний результат неодмінно порадує вас найближчим часом.

1) Зробіть англійську частиною вашого повсякденного життя.
Співайте, читайте і грайте з дитиною англійською мовою кожен раз, коли ви цього хочете. Не обмежуйте себе тимчасовими рамками. Прочитайте віршик за обіднім столом, заспівайте пісеньку англійською у ванній, подивіться разом мультик англійською та прочитайте казку на ніч. Подумайте про вивчення англійської мови як про частину вашої гри, а не як про урок. Співати пісеньки, читати книги і дивитися мультфільми англійською мовою
– це захоплюючі й важливі справи, які ви можете робити разом з малюком при вивченні англійської мови. Чим більше ваш малюк чує англійську мову, тим легше йому буде вивчити англійську мову.
2) Дивіться мультики, дитячі телепередачі англійською мовою.
Якщо дитина дивиться телеканал Дісней, ви можете звернути увагу дитини на те, що головні герої мультфільму розмовляють англійською мовою. Ви можете поговорити з малюком про те, що відбувається на екрані, але намагайтеся робити це англійською. І не біда, що ви самі не знаєте багатьох слів. Ми всі вчили в школі назви тварин і дієслова дії, такі як: run-бігати, jump- стрибати, fly-літати, can-вміти, smile-посміхатися, cry- плакати.
3) Прочитайте казку англійською ввечері.
Більшість батьків читають на ніч казку своїм дітям. Чому б не прочитати казку англійською мовою або погортати дитячий словник з яскравими ілюстраціями?
4) Надихайте вашу дитину
Проявіть інтерес до вивчення англійської разом з дитиною. Здійснюйте підтримку, надихайте і мотивуйте. Це найважливіший пункт. Коли ви показуєте інтерес до того, як ваша дитина вивчає англійську мову, ви проявляєте інтерес до неї самої. Дитині потрібно ваше схвалення, підтримка і наснага. Для нього дуже важлива ваша реакція на її досягнення в мові. Якщо ви хочете, щоб ваша дитина вивчила англійську, необхідно навчити її відчувати почуття гордості за свої досягнення. Підбадьорюйте її, кажучи, що ви пишаєтеся нею. Запитуйте про те, як пройшли заняття (якщо дитина вивчає мову в дитячій студії). Для створення комунікативної обстановки під час гри підтримуйте високу активність малюка.
5) Не критикуйте кожну помилку дитини, сфокусуйтеся краще на її досягненнях.
Це одна з найчастіших помилок батьків. Дуже часто зустрічаються батьки, які критикують своїх дітей, що дійсно намагаються говорити англійською. НЕ відбивайте у своєї дитини бажання вивчати англійську мову. Виправляти помилки потрібно так, щоб ні в якому разі не образити дитину. Адже вона переносить оцінку своїх дій на оцінку себе як особистості. Ваша концентрація уваги на помилках може відбити всякий інтерес до занять англійською мовою. Перш за все, ви оцінюєте успіхи дитини, а не її недоробки. Постарайтеся підтримувати в ній почуття успіху. Навіть найменша перемога повинна бути помічена і оцінена. Адже інтерес до вивчення мови втрачається, тоді, коли пропадає почуття успіху. Мотивація відіграє ключову роль у вивченні іноземної мови. Зробіть так, щоб вашій дитині було цікаво і захоплююче вивчати англійську мову.
6) Підтримуйте інтерес у дитини до англійської мови.
Найкраще, що ви можете зробити, щоб допомогти своїй дитині вивчити англійську – зробити цей процес захоплюючим. Ваша дитина повинна бути впевнена, що заняття англійською мовою – це весела і захоплююча гра разом з мамою. Підкріплюйте інтерес до англійської різними іграми. Знайдіть і вивчіть кілька англійських ігор такі як, ігри з алфавітом, ігри в лото, пальчикові ігри. Вони будуть ідеальні для початківців. Для малюка вивчити мову – не проблема, найголовніше – зацікавити її. Це зможуть зробити заняття, на яких він малює, співає, розмовляє і багато рухається.
7) У вивченні мови важливо не «тиснути» на свою дитину.
Якщо з якоїсь причини у вашої дитини немає бажання вивчати мову, то не наполягайте. Спробуйте відкласти заняття на певний час. Якщо дитина відчуває тиск з вашого боку при вивченні мови, то це дасть тільки негативний ефект.
8) Розмовляйте з малюком англійською мовою.
Якщо ви непогано володієте англійською, тоді намагайтеся частіше розмовляти зі своїм малюком. Навіть короткі фрази, як “I love you”, або команди“come here” (йди сюди) або “sit down” (сідай), “give me” (дай мені) “find” (знайди) – чудовий початок. Зараз ваша дитина сприймає всю інформацію візуально і на слух, тому, чим частіше вона буде чути вже знайомі йому слова і вирази, тим швидше запам’ятає їх вимову. Не забувайте, що діти дуже люблять наслідувати; так що приділіть трохи часу малюкові і потренуйтеся вимовляти слова, які ви хочете, щоб він запам’ятав. Можливо, ваш малюк не завжди буде правильно вимовляти слова, але з часом у вас все вийде.
І ще одна порада: краще перекладати малюкам значення слів за допомогою картинок. У три роки в дитини є здатність до аудіювання, яку з віком вона поступово втрачає. Чим більше дитина чує англійську мову, тим простіше їй її запам’ятати. Звикнувши слухати англійську мову, в школі їй буде простіше розуміти і виконувати інструкції під час уроку англійської мови.
9) Дітям швидко стає нудно.
Якщо ви бачите, що дитина втратила інтерес до завдання, не наполягайте на продовженні. Краще зробіть перерву, а потім поверніться до цього завдання, за умови, що дитина захоче це робити. Робіть ваші уроки яскравими і різноманітними.
10) Зробіть свої заняття з англійської регулярними.
Найголовніше правило у вивченні мови – гра в англійську мову повинна бути регулярною. Інакше всі ваші старання будуть даремними.
Багато батьків знайшли для себе успішний спосіб навчання дітей англійській. Вони вибрали певний час для гри з малюком в англійську мову. Наприклад, щосереди ви можете розмовляти з малюком англійською, дивитися мультики все, що завгодно, головне, щоб все це було англійською мовою. І не важливо, вибираєте ви певний час для гри або займаєтеся цим тоді, коли у вас з’являється вільна хвилинка. Головне, щоб це було регулярно.
І пам’ятайте: дитину ні в якому разі не можна примушувати до занять англійською мовою, спочатку вона просто повинна її чути і спостерігати, як веселу гру, в якій вона хоче взяти участь разом з мамою.
 _________________________________________________________________________________


Корисні поради для батьків
  • Більше семи фраз поспіль — це вже лекція.
  • Спілкуючись із підлітком, пам’ятайте: ваша розмова має бути діалогом.
  • Наберіться терпіння, не перебивайте, не «тягніть» із нього слова, не закінчуйте за ньо­го речення.
  • Спілкування з підлітком нагадує під­тримання спортивної форми: воно потребує по­стійної практики.
  • Спілкуючись із підлітком, поверніться до нього обличчям, дивіться в очі.
  • Ви роздратовані. Охолоньте, перш ніж розпочнете розмову.
  • Ставте тільки обдумані запитання.
  • Обов’язково розказуйте підлітку про себе, про свої справи, проблеми.
  • Не заважайте підлітку відчувати те, що він відчуває. Навіть якщо вам не зрозумі­ло, чому він такий засмучений, не намагайте­ся заспокоїти його.
  • Намагайтеся під час серйозних розмов із підлітком не виправляти його вимову, гра­матику і лексику. Дійдіть до суті того, про що він говорить.
  • Якщо до вас звертаються: «Мамо (тату), знаєш що?», сядьте зручніше і запи­тайте: «Що?»
«Лише у щасливих бать­ків виростають щасливі діти».


Шановні батьки!

    Пропоную для Вас тест «Які ви батьки?» 
1. Визначте ті фрази, які ви часто використовуєте в спілкуванні з дітьми. 
2. Скільки разів тобі повторювати? 
3. Порадь, будь-ласка, як мені вчинити в даній ситуації? 
4. Не знаю, що я без тебе робила? 
5. І в кого ти такий (а) удався (лась)? 
6. Які в тебе чудові друзі! 
7. Ну на кого ти схожий (а)? 
8. Ти моя опора і помічник (ця). 
9. Ну що в тебе за друзі? 
10. Про що ти тільки думаєш? 
11. Який (а) ти в мене розумний (а)? 
12. А як ти вважаєш сину (донько)? 
13. У всіх діти як діти, а ти! 
14. Який (а) ти в мене кмітливий (а). 

Ключ до тесту «Які ви батьки?» 
7 – 8 балів – ви живите з дитиною душа в душу. Вона щиро любить і поважає вас. Ваші стосунки з дитиною позитивно впливають на становлення особистості. 
9 – 10 балів – ви непослідовні у взаєминах з дитиною. Вона поважає вас, хоча й не завжди з вами відверта. На її розвиток впливають здебільшого випадкові обставини. 
11 – 12 балів – вам необхідно бути уважним у ставленні до дитини. Ви користуєтесь у неї авторитетом, але авторитет не замінить вашої любові. Розвиток дитини залежить від випадку більшою мірою, ніж від вас. 
13 балів – ви самі відчуваєте, що чините неправильно. Між вами та дитиною існує недовіра. Поки не пізно, спробуйте приділяти дитині більше уваги, враховувати її запити та інтереси.





Немає коментарів:

Дописати коментар